Transport solution

Renault Trucks'i ringmajandus

5min
T Robust

Kasvav teadlikkus jätkusuutlikkusest ja materjalide hankimisest sunnib kõiki ettevõtteid vaatama üle oma ja oma tarnijate tavad. Renault Trucks on pühendunud säästvale kaubaveole ja on mõelnud ümber oma veoautode kogu elutsükli, et pikendada nende kasutusiga ja vähendada vananemist. Selle sammu tulemuseks on uuendatud kasutatud sõidukite ja varuosade pakkumine tänu taastatavate varuosade kasutamisele. See on üks paljudest meetmetest meie lähenemisviisis, mille eesmärk on saavutada dekarboniseeritud transport.

Ringmajanduse põhimõtted

Sõltumata sektorist põhineb ringmajandus lihtsal filosoofial: tegutseda nii, et iga tootmises kasutatav toode oleks ressurss. See ei tähenda mitte ainult jäätmete paremat käitlemist, vaid nende piiramist ja isegi täielikku kõrvaldamist. Ringmajanduse aluseks on vooruslik ring: taaskasutage kõike, mida saab kasutada, nii algse kasutamise ajal kui ka pärast ümbertöötlemist. Kasutuskõlbmatud komponendid võetakse ringlusse, neid töödeldakse maksimaalselt ümber.

Selle toimimist reguleerivad kolm peamist telge:

  • ökodisain: see hõlmab kogu olelusringi, alates kaupade, protsesside või teenuste kavandamise etapist, minimeerides nende mõju ja nähes ette kõigi tekkivate jäätmete ringlussevõtu;

  • Tarbijate käitumise muutmine: kasutusperioodi pikendamine ja vastutustundlikuma tarbimise edendamine;

  • jäätmekäitlus ja ringlussevõtt.

Osana meie täielikust pühendumisest jätkusuutliku ja süsinikdioksiidivaba transpordi arendamisele on Renault Trucks mõelnud ümber oma tarbesõidukite olelusringi, rakendades ringikujunduslikku loogikat.

Ringmajanduse kolm sammast Renault Trucksis

Iga Renault Trucks'i uue veoauto projekteerimisel võetakse arvesse kõiki üksikasju, mis on seotud selle kasutusaja lõpuga ja komponentide ringlussevõtu võimalustega.

Taastage, taaskasutage ja Recycle on meie ringmajanduse visiooni kolm sammast.

R ROBUST

Rekonstrueerida veoautod, et pikendada nende kasutusiga.

Kui veoauto jõuab kliendi juures oma esimese või teise eluea lõppu, tagastatakse see meie võrgustikku. Seda töödeldakse taaskasutamiseks ja "taastamiseks", läbides range 200-punktilise kontrolli. Kontrollimisel võetakse arvesse tehnilisi punkte (jõuülekanne, heitgaaside kontrollsüsteem jne) ja ohutusseadmeid (pidurid, vedrustus, valgustus jne). Kõik kontrollitakse sõidukatse abil. Lõpuks vahetatakse välja kõik vahetamist vajavad komponendid ja uuendatakse pardatarkvara kõige uuemale versioonile. Veoauto viiakse täielikult üle ja viiakse tagasi peaaegu uuele tasemele ning sellele antakse SELECTION-märgis ja Renault Trucks'i sertifitseeritud garantii.

T X-ROAD mosaïque

Kasutatud veoautode ümbertöötlemine kasutatud veoautode tehases: tootmisüksus, mis annab tarbesõidukitele uue elu

Kasutatud veoautode tehas asub Prantsusmaal Bourg-en-Bresse'is. Ta püüab saavutada sarnast eesmärki: pikendada toodete kasutusiga. Ta pakub veoautode ümberehitamist või täielikku ümberehitamist, et kohandada neid turu või klientide nõudmistele. Näiteks võib tuua B100 biodiislikütusel töötava veoauto ümberehitamise 100% rapsiõlile või isegi ümberehitamise 100% elektrienergiale.

Used trucks factory

Kasutatud veoautode tehas teeb ka radikaalsemaid ümberehitusi, et pikendada sõidukite kasutusiga, kohandades neid teistele rakendustele või tööstusharudele: see on eriti levinud Renault Trucks T X-Road, T P-Road, T X64 ja T X-Port veoautode puhul. Nii Euroopa ühisturul kui ka rahvusvahelisel tasandil taastavad meeskonnad kasutatud sõidukeid, et pakkuda kohandatud sõidukeid pikamaavedude, kohale toimetamise ja turustussektori jaoks. Näiteks võib Prantsusmaa turule mõeldud sõidukeid tugevdada ja kohandada kasutamiseks Aafrikas või Lähis-Idas. Samuti võib maanteeveokit muuta jäigaks.

Kasutatud veoautode tehases teostatakse ümberehitustöid vastavalt tööstuslikule tootmis- ja kvaliteedikontrolliprotsessile, mis on sama range kui uue sõiduki tootmisel. See pikendab veoauto kasutusiga või võimaldab selle komponentide taaskasutamist, vähendades seeläbi keskkonnamõju.

Taaskasutamine, mitte asendamine: vahetus

Renault Trucksiga saate kasutada standardset vahetusteenust. Kui veoauto osa jõuab oma kasutusea lõppu, olgu see siis defektne või kahjustatud, saate uue varuosade ostmise asemel valida garantiiga samaväärse remonditud osa. Osade taastamine toimub meie Prantsusmaal asuvas Renault Trucksi tootmisüksuses.

Saabumisel võetakse osad täielikult lahti ja iga osa kontrollitakse spetsiaalsete meeskondade poolt. Parandamatud osad võetakse ringlusse, teised puhastatakse ja taastatakse, et neid saaks uuesti kasutada. Nende toimingute ja osade valideerimisprotsess ja tehnilised spetsifikatsioonid vastavad kõige rangematele töökindlus-, ohutus- ja keskkonnastandarditele. Tööstuslik taastamine ja kontrollitud spetsifikatsioonid tähendavad, et veoauto algsed funktsioonid säilivad. Uuesti taastatud osad läbivad samasuguse kvaliteedikontrolli nagu uued osad. Kui osad on valideeritud, saab need veoautole paigaldada, et see saaks alustada oma teist elu. Standardsed vahetusosad on sama tõhusad kui originaalvaruosad ja neil on sama rahvusvaheline 2-aastane garantii. Saadaval on rohkem kui 2000 varuosa, mis hõlmavad kõiki süsteeme: mootori ja käigukasti osad ja peamised komponendid, pidurisüsteemid, sidurid, generaatorid, starterid, elektri- ja elektroonikasüsteemid, rooliseadmed ja vedrustus, jahutus jne.

Kasu on kahekordne:

  • See on eelkõige rahaline, sest teil on osa, mis on sama kvaliteediga kui uus osa, kuid odavam.

  • Samuti on see keskkonnasõbralik.

Mis võiks olla parem, kui toetada jätkusuutlikku arenguprotsessi ja samal ajal raha säästa? Taastatud varuosade tootmisega kaasneb 60% väiksem keskkonnamõju kui uute varuosade tootmisega! See soodustab vastutustundlikumat tarbimist, pikendab teie sõidukite ja nende osade kasutusperioodi, piirates samal ajal jäätmeteket.

Ringlussevõttu kohaldatakse ka meie müüdavatele elektrisõidukitele paigaldatud liitiumioonakude suhtes. Neid saab taaskasutada mõnes teises sektoris, näiteks tuulegeneraatorite töö abistamiseks, või neid saab ringlusse võtta.

Meie veoautod on 95% ulatuses taaskasutatavad ja 98% ulatuses taaskasutatavad vastavalt ISO 22628 standardile.. iga osa on tähistatud, et seda oleks lihtsam suunata vastavasse ringlussevõtuasutusse. Euroopa REACH-õigusaktidega hõlmatud osad, mis käsitlevad keemiliste ainete tootmist ja kasutamist, on süstemaatiliselt logitud ja märgistatud asjakohastele asutustele.

Tänu sellele ülemaailmsele protsessile ja arvukatele praktilistele meetmetele, mis on võetud plaanide elluviimiseks, oleme saavutanud teerajaja positsiooni oma ringlusliku lähenemise osas tarbesõidukite pakkumisel ja kindlustanud endale juhtpositsiooni jätkusuutlikule transpordile üleminekul. Võtke julgelt ühendust meie ekspertidega, et saada abi meie enda energia ülemineku teekonnal.

Olen nõus, et käesoleva vormi esitamisel säilitab ja säilitab Renault Trucks minu isikuandmeid nii kaua, kui see on vajalik esitatud teabe hindamiseks ja selleks, et minuga saaksime selle konkreetse teema kohta uuesti ühendust võtta. Minu andmeid võidakse edastada ka Renault Trucksi partneritele ja turustajatele, kes saavad minu nõudmistega tegeleda.
Set canonical URL
Off