Uudised


 

17.04.2017

XPO LOGISTICS JA RENAULT TRUCKS SÕLMISID UUE KAHEAASTASE LEPINGU

XPO Logistics veokipargis nüüd 2500 Renault veokit

Esmaspäeval 10. aprillil 2017 tähistasid Renault Trucks ja XPO Logistics Lyonis Renault Trucksi showroomis kaheaastase lepingu sõlmimist, mille kohaselt XPO Logistics investeerib kümneid miljoneid eurosid Renault Trucksi veokitesse. Tseremoonial andis Renault Trucksi president Bruno Blin ettevõtte XPO Logistics tegev- ja Euroopa transpordi juhile Luis Angel Gomezile üle nende veokipargi 2500. Renault Trucksi Euro-6 standardile vastava mootoriga veoki võtmed.

Uus kaheaastane leping näitab ühelt poolt, kuivõrd tugev on ettevõtetevaheline suhe, mille algus ulatub aastasse 1979, ning teiselt poolt jätkuvat usaldust prantsuse tootjate oskusteabe vastu.

Renault Trucksi veokitele, mida on Prantsusmaal projekteeritud ja toodetud alates 1894. aastast, on omistatud märgis „Garanteeritud Prantsuse päritolu“ – sertifikaat, mis tunnustab Renault tootmisüksusi Blainville-sur-Orne'is (Calvados), Bourg-en-Bresse'is (Ain) ja Lyonis (Rhône). Renault Trucksi sõidukid on ainsad, millele ProFrance assotsiatsioon selle ametliku sertifikaadi on omistanud. Hiljuti uuendati sertifikaadi kehtivust aastani 2020.

XPO Logistics on maailma kümne suurima veo- ja logistikateenuse pakkuja hulka kuuluv ettevõte, mis on pikka aega investeerinud Prantsusmaal valmistatud veokitesse ja oma masinaparki regulaarselt uuendanud, et veokijuhtidele ja klientidele oleks tagatud suure jõudlusega, tõhus ja töökindel masin, mis vastab kõrgeimatele keskkonnastandarditele.

Nagu selgitas ettevõtte XPO Logistics tegev- ja Euroopa transpordilahenduste juht Luis Angel Gomez, „Meie pikaajalise koostöö uuendamine Renault Trucksiga kinnitab veelgi tahet jätkata investeerimist „garanteeritud Prantsusmaa päritolu“ veokiparki ka järgmistel aastatel.“

Renault Trucksi president Bruno Blin rõhutas: „Renault' 2500nda Euro-6 mootoriga veoki tarnimine ja uue kaheaastase lepingu sõlmimine näitavad, et XPO Logistics usaldab meie kaubamärki ja Prantsuse toodete kvaliteeti. Soovime XPO kasvule kaasa aidata ja pakkuda vastupidavaid transpordilahendusi, mis vastavad firma klientide soovidele ja tegevusest tingitud nõuetele.“

Nende 2500 Renault' Euro-6 mootoriga veoki hulka, mis ettevõtte XPO Logistics masinapargis on, kuuluvad nii veokid jaotusvedude jaoks kui ka kaugvedude D ja T mudelid, ning neid kasutatakse piirkondlikeks, riiklikeks ja rahvusvahelisteks vedudeks.

XPO Logistics, Inc. ja XPO Logistics Europe SA

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO) on üks maailma kümnest juhtivast logistikaettevõttest, pakkudes edukaimatele firmadele tipptasemel tarneahelalahendusi. Ettevõte tegutseb väga tihedalt põimunud võrgustikuna, mille moodustavad inimesed, tehnoloogia ja varad – kokku rohkem kui 87000 töötajat 1425 kohas 34 riigis. XPO kasutab seda võrgustikku, et aidata tänu pakutavale tarneahelateenuisele rohkem kui 50000 kliendil hallata kaupu tõhusamalt. Ettevõtte põhitegevus jaguneb kaheks: veod ja logistika, mis omakorda hõlmavad väga erinevaid piirkondi, valdkondi ja teenuseliike.

XPO peakontor asub USAs Conneticutis Greenwitchis ning Euroopa peakontor Prantsusmaal Lyonis. Euroopas toimuvat äritegevust korraldatakse peamiselt tütarettevõtte XPO Logistics Europe SA kaudu, milles XPO-l on 86,25% aktsiaosalus. Ülejäänud aktsiakapital on vabalt kaubeldav Euronext Pariisi börsil ­- Isin FR0000052870. www.xpo.com

Renault Trucks

Toetudes enam kui sajandipikkusele prantsuse veokite ehitamise oskusteabele, tarnib Renault Trucks transpordiala professionaalidele laias valikus teenuseid ja sõidukeid (2,8 kuni 120 t), mis vastavad kohalikele ja piirkondlikele jaotus-, ehitus- ja pikamaavedude vajadustele. Renault Trucksi veokid on tugevad ja töökindlad, ning tänu madalale kütusekulule võib nendega saavutada parema tootlikkuse ja hoida tegevuskulud kontrolli all. Renault Trucks müüb ja teenindab veokeid müügiesinduste ja teeninduskeskuste kaudu, mida on kokku üle 1 500. Renault Trucksi sõidukid projekteeritakse ja ehitatakse Prantsusmaal, kus toimub ka enamiku komponentide tootmine.

Renault Trucks kuulub Volvo Gruppi, mis on üks maailma juhtivatest veokite, busside ja ehitusmasinate ning mere- ja tööstusrakenduste ajamisüsteemide tootjatest. Kontsern pakub ka terviklikke finantseerimis- ja hoolduslahendusi. Volvo Groupil on ligikaudu 95 000 töötajat, tootmisüksused 18 riigis ning grupi tooteid turustatakse enam kui 190 turul. 2016. aastal oli Volvo Grupi neto müügimaht 31,9 miljardit eurot (302 miljardit Rootsi krooni). Volvo Group on börsiettevõte, mille peakontor asub Rootsis Göteborgis. Volvo aktsiad on kaubeldavad Nasdaqi Stockholmi börsil.