Uudised


 

06.02.2017

TALVINE OHUTUS

D-seeria veokid tagavad optimaalse nähtavuse iga ilmaga

Renault Trucksi D-seeria veokitele saab lasta paigaldada varustuse, mis on disainitud spetsiaalselt kõige raskemate ilmaolude tarvis. Automaatne lumeketisüsteem ja soojendusega esiklaas tagavad neile veokitele täiesti ohutu toimetuleku karmi talveilmaga.

Panoraam esiklaasiga, kaheosaliste tahavaatepeeglite, päevasõidutulede ja alumiste klaaspaneelidega ustega D-seeria veokid tagavad optimaalse nähtavuse iga ilmaga. Igasuguste ilmaolude korral on vaja tagada juhi ja kaupade ohutus nii, et säiliks ka veoki töökindlus ja mobiilsus.

Selleks pakub Renault Trucks ka lisavarustust, mis võimaldab juhil täieliku meelerahuga külma trotsida.

Renault Trucksi D-seeria veokitele saab lasta tehases paigaldada  automaatse lumekettide süsteemi. Juht saab kabiini esipaneelil paiknevast lülitist šassii alla kinnitatud süsteemi vabastada. Ketid paigalduvad tsentrifugaaljõu toimel teepinna ja rehvide vahele ning tagavad sõidukile hea haarde jääl ja lumel. See täisautomaatne süsteem kindlustab juhile täieliku ohutuse ja mugavuse, sest tal pole enam vaja kettide pealepanekuks kabiinist väljuda.

D-seeria veokitele saab lasta paigaldada ka soojendusega esiklaasi. See tagab lumesajus ja klaasi jäätumisel perfektse nähtavuse. Esiklaas saab kiiresti puhtaks tänu klaasilehtede vahele paigaldatud elektrilisele takistusele. See süsteem ei lase lumel sõidu ajal ka esiklaasi külgedele koguneda. Seetõttu sobib süsteem eriti hästi lumetõrjetöid tegevatele teehooldusmasinatele.

Väga külmas kliimas sõitvatele veokitele saab lasta paigaldada ka diiselmootori eelsoojendi või elektrilised soojendusvardad. Diiselmootori eelsoojendi abil on sõidukit madalal temperatuuril lihtsam käivitada. Elektrilised soojendusvardad hoiavad mootori temperatuuri muutumatuna. Nii käivitub veok kindlasti ka miinuskraadide korral. Selline varustus sobib eriti hästi alarmsõidukitele, mille mobiilsus peab olema tagatud ilmaoludest sõltumata.