Uudised


 

07.07.2017

RENAULT TRUCKS: UUS VÄIKSEMA KÜTUSEKULU JA CO2 HEITKOGUSEGA DEMOVEOK

Kütusekulu väheneb 13% võrra

Renault Trucks jätkab teadus- ja arendustegevust haagisega veokite energiatõhususe suurendamiseks. Projekti FALCON eesmärk on välja töötada kaubavedude lahendus, mis näitaks, kui palju on potentsiaalselt võimalik vähendada kütusekulu ja seeläbi ka CO2 heitkogust tänu uuenduslikule disainile.

 

Renault Trucksi arendustegevuse keskmes on väiksem kütusekulu, mis annaks veokiomanikele parema võimaluse nende pealt kasumit teenida. Peale varasemate projektide Optifuel Lab 1 ja Optifuel Lab 2 ning hiljutise jaotusveokitele keskendunud Urban Lab 2 projekti töötab Renault Trucks nüüd eksperimentaalse kombinatsiooni kallal, mis vähendaks Renault Trucks T veoki tavapärast kütusekulu 13% võrra.

 

Renault Trucksi projekti FALCON (Flexible & Aerodynamic Truck for Low CONsumption) koostööpartnerid on Faurecia, Michelin, Total, Fruehauf, Wezzoo, Benomad, Styl'Monde, Polyrim, Enogia, IFPEN, École centrale de Lyon (LMFA) ning IFSTTAR (LTE; LESCOT). Projekti rahastab FUI regionaalse fondi kaudu ka riik.

 

Tehnilise arendustöö eesmärk on saavutada kliendi jaoks normaalsetes tegutsemistingimustes kahe aastaga maksimaalne investeeringu tasuvus ning tootmise algust on oodata keskpikas plaanis. Eeskätt töötatakse veduki ja haagise aerodünaamiliste omaduste optimeerimisega, väikese veeretakistusega rehvide ja ennetava kütust säästva juhtimisabilisega ning kütusekulu kontrollivate funktsioonidega, lisaks aga ka täiustatud jõuülekandesüsteemiga, mis kasutab uue põlvkonna Rankine’i soojatagastussüsteemi ja optimeeritud koostisega määrdeaineid. Kogu tehnoloogia proovitakse ilma Rankine’i süsteemita järele 2018. aasta lõpus demoveokil päriselus tehtavate katsetega.

 

2020. aastal lõppev projekt Falcon pakub Renault Trucksile uut ratastel laborit, mis peale tehnoloogia hindamise aitab veelgi enam kaasa ka veokite kütusekulu vähendamisele ning mahtude, mõõtude ja rehvidega seoses tulevikus ELis veokite CO2 heitkogusele kehtima hakkavate normide nõuete täitmisele.