Uudised


 

12.04.2018

RENAULT TRUCKS UUENDAS OPTITRACK SÜSTEEMI

Suurem sõidumugavus ja manööverdamisvõime

Renault Trucks lisab uusi omadusi oma Optitrack süsteemile, mis loodud tõmbejõu suurendamiseks ka raskeimal maastikul. Uus Optitrack+ versioon sisaldab uusi hüdraulika mootoreid klientidele, kes töötavad ekstreemsetes tingimustes.

Optitrack loodi partnerluses Renault Trucks’i ja Poclain Hydraulics’i vahel 2009. aastal ja on mõeldud C2.5 seeria veokitele. Süsteem pakub lisa tõmbejõudu tänu kahele hüdraulilisele mootorile, mis on paigaldatud esirataste rummudesse. Süsteem pakub võimalust rakendada vajadusel kõikide rataste vedu, millega ületatakse tavapärased probleemid sellelaadsete veokitega – näiteks kütusekulu, laadimiskõrgus, hoolduskulud ja lisakaal.

Renault Trucks on nüüd lisanud Optitrack süsteemile uusi omadusi.

Suurepärane tõmbejõud

Süsteemi hüdrauliline rõhk on nüüd tõstetud 420 baarilt 450 baarile, tulemuseks 7-protsendiline kasv maksimaalses ratta pöördemomendis. See uus omandus suurendab tõmbejõudu, lubades juhtidel paremini kontrollida raskete koormatega liiklemist ekstreemsetes oludes.

Maksimaalse kohaltstartimise võimsuse saavutamiseks ka kõige keerukamates oludes, et tagada maksimaalne kontroll veoki üle, on Renault Trucks lisanud ka "boost" funktsiooni. Kui see on juhi poolt aktiveeritud, suureneb esirataste ratta rõhk maksimaalsele (450 baari), et saavutada maksimaalne kohaltstartimise võimsus.

Suurem sõidumugavus ja manööverdamisvõime

Optitrack süsteem lülitub välja, kui sõiduki kiiruseks on 50km/h või enam (eelneva versiooni puhul 40km/h) ja automaatselt lülitub taas sisse kiirusel 20km/h – seega puudub vajadus juhil ise sekkuda.

 

Uudiseks on ka isekalibreerimisseade, mis pidevalt tegeleb Optitrack süsteemi seadistamisega tagades nii sõiduki pika eluea. Samuti on lisatud ka üks tagumine käik (R2), mis aitab tagada optimaalse manööverdamisvõime kõikvõimalikes tingimustes.

 

Kiirus kõikidel pinnastel süsteemiga Optitrack+

Veokid, mis töötavad ekstreemsetes oludes, saavad nüüd samuti kasu Optitrack+ süsteemist, mille hüdraulilised mootorid suurendavad esirataste pöördemomenti 30%.

Uuendatud versioon pakub sujuvat tõmbejõudu ka raskete koormate, järskude tõusude ja pehme pinnasega. Optitrack+ on eriti sobiv kaevanduste ja suurte koormate transpordiks keerulisel pinnasel.