Uudised


 

17.11.2016

RENAULT TRUCKS TÄHISTAB LYONI VALDUSTE SAJANDAT JUUBELIT

Berliet: Kogu minu tegevus põhineb põletaval soovil teha viimaks teoks oma eluunistus: luua tohutu suur õilmitsev tööstuslinn

Renault Trucks on avaldanud kogu 2016. aasta jooksul austust Marius Berliet’le ning tunnustanud kõiki, kes on aidanud kaasa selle Prantsuse veoki hea maine kujundamisele kogu maailmas ettevõtte baasist Lyoni äärealadel Vénissieux’s ja Saint-Priestis. Renault Trucks jätkab oma kaubamärgi hällis, Lyoni valdustes tuleviku transpordilahenduste disainimist ja ehitamist.

Marius Berliet otsustas 1915. aastal osta Lyonist itta jäävatel aladel kokku arvukalt krunte ja ehitada Vénissieux’sse tehase. Ta vajas pärast Lyoni 8. linnaosas paiknevast Monplaisir’ist väljakasvamist ruumi, et oma auahneid projekte ette võtta, rahuldada pakilist nõudlust veokite järele ja Esimese maailmasõja ajal Prantsuse armeele relvi tootes oma rahva võitlusele kaasa aidata. Marius seisis silmitsi tohutu suure väljakutsega: ta pidi tootmist alustades tehase rekordilise ajaga projekteerima, üles ehitama ja seadmestama. Selle väljakutse eduka alistamise järel laiendas ettevõte oma valdusi mõne aastakümne jooksul nii, et Teise maailmasõja eelõhtul kuulus firmale Lyoni lähistel juba 387 hektarit maad.

Ent Marius Berliet seadis endale suurema sihi kui pelgalt tehas ehitada. „Kogu minu tegevus põhineb põletaval soovil teha viimaks teoks oma eluunistus: luua tohutu suur õilmitsev tööstuslinn.“ Sellest visioonist sündis 1917. aastal Cité Berliet, mis ehitati tehase vajaduste toetamiseks ja rahuldamiseks. Selles iseseisvas linnas olid olemas nii eluasemed, kool, lastesõim kui ka farm.

Tänapäeval paikneb Lyoni valdustes Renault Trucksi närvikeskus. Vénissieux’ ja Saint-Priesti omavalitsuse maadel töötab grupi siinsetes 180 hektari suurustes valdustes 4000 inimest. Siin asuvad mootorite koostetehas, sildade ja telgede koostetehas, stantsimiskeskus ning varuosade logistikakeskus. Lisaks Renault Trucksi peakontorile ja globaalsele juhtimistiimile on Lyoni valdused koduks ka mitmele tertsiaarsele tegevusele, kaasa arvatud 1300 töötajaga arenduskeskusele. Meie siinne arenduskeskus on pühendunud peamiselt keskmise kandevõimega veokite ja nende mootorite, aga ka linnapiirkondade transpordilahenduste üldisele väljatöötamisele. Siin tegutsev disainistuudio saab uhkustada rahvusvahelise meeskonnaga – me võlgneme just neile tänu Renault Trucksi 2013. aastal turule toodud uue veokivaliku disaini ja konstruktsiooni eest. Selle valiku esindusmudel Renault Trucks T valiti 2015. aastal parimaks rahvusvaheliseks veokiks.

Renault Trucksi Lyoni valdustes valitseb peomeeleolu. Piirkonna saja aasta juubeli puhul korraldatakse erinevaid üritusi, et tõsta esile nii firma siinsete valduste arengukäiku kui ka siia oma jälje jätnud inimesi.

  • Perekondade külaskäigud Töötajate pereliikmed on oodatud ringkäigule, et tutvustada neile ettevõtte rajatisi ja tegevusi, kaasa arvatud mootoritehast, stantsimiskeskust, logistikatiimi ja sepikodasid. Spetsiaalselt pidustuste tarvis renoveeritud 1968. aasta Berliet’ buss veab külastajaid ühest asukohast teise.
  • Fotonäitus Ajalooliste ja nüüdisaegsete fotode väljapanek jälgib valduste ajalugu ja arengut ning hoonestamist aastakümnete jooksul.
  • Loeng „Naised Esimeses maailmasõjas“ Berliet’ Sihtasutuse asepresident Monique Chapelle pidas teisipäeval, 4. oktoobril 2016 Paul Berliet’ amfiteatris Saint-Priestis loengu naistest Esimeses maailmasõjas. Ta illustreeris oma ettekannet dokumentidega, millest enamik pärineb Berliet’ Sihtasutuse arhiividest, ning demonstreeris Rhône-Alpes’i piirkonna naiste jõulist panust oma riigi võitlusesse karmidel sõja-aastatel 1914 kuni 1918.
  • IMPACKTi grafiti Renault Trucks andis oma müürid Impackti nime all tuntud ja Lyonis tegutseva grafitikunstniku Franck Asensi käsutusse. Impackti loodud 80 meetri pikkune ja 450 m2 suurune teos jälgib meie siinse tegevuse 100-aastast ajalugu. Impacktil kulus selle teose loomiseks kolm kuud.
  • Juhita süstik (NAVYA): demonstratsioon meie Saint-Priesti valdustes Ja viimaks, et heita pilk meie siinse tegevuse ja transpordi tulevikule, demonstreerime oma Lyoni valdustes 24. oktoobrist kuni 23. novembrini täiselektrilist autonoomset ühistranspordisõidukit NAVYA ARMA. See ilma juhita nutikas ja uuenduslik süstik suudab täiesti ohutult vedada kuni 15 reisijat kuni 45-kilomeetrisel tunnikiirusel.

 

Juubeliaasta pidustused kulmineerusid 10. novembril peetud aastapäevatseremooniaga, millest võtsid osa kõik Lyoni valduste töötajad koos Volvo Grupi presidendi Martin Lundstedti ja Renault Trucksi presidendi Bruno Bliniga.