Uudised


 

27.12.2016

RENAULT TRUCKS TUGEVDAS KOOSTÖÖD IRAANI ETTEVÕTTEGA ARYA DIESEL MOTORS

Renault Trucks suurendab veelgi koostööd Iraani ettevõttega Arya Diesel Motors.

Renault Trucks suurendab veelgi koostööd Iraani ettevõttega Arya Diesel Motors. 21. detsembril 2016 sõlmisid pooled Lyonis kaks lepingut: T-, C- ja K-seeria veokite impordi lepingu ning T-seeria veokite komplekteerimiseks koostöölepingu.

21. detsembril kohtusid Lyonis Renault Trucksi president Bruno Blin ja Arya Diesel Motorsi juhatuse liige Hirbod Jenabzadeh, et allkirjastada kaks lepingut.

Neist esimene hõlmab T-, C- ja K-seeria veokite importimist, müüki ja müügijärgset teenindust. Lepingu allkirjastamisega tugevdavad pooled 2006. aastal alanud koostööd.

Teine leping käsitleb koostööd. Arya Diesel Motorsi autotehas, mis asub Teheranist 90 km edelas, hakkab 2017. aasta kolmandas kvartalis Renault Trucksi T-seeria veokeid kokku panema. Enne 2012. aastal kehtestatud embargot komplekteeriti selles 2009. aastal ehitatud tehases Renault’ mudeleid Premium ja Kerax. „Iraan on Renault Trucksi jaoks oluline pika ajalooga turg. Naaseme nüüd sellesse riiki tugevate ja töökindlate veokite ning tipptasemel partneriga, kelleks on Arya Diesel Motors. Meie eesmärk on kokkuvõttes saavutada 15% turuosa,” selgitas Renault Trucksi president Bruno Blin.

Renault Trucks

Renault Trucks toetub oma tegevuses enam kui sajandipikkusele Prantsuse veokite ehitamise oskusteabele. Ettevõte tarnib transpordiala professionaalidele laias valikus teenuseid ja sõidukeid (2,8 kuni 120 t). Need on kohandatud vastama kohalikele ja piirkondlikele jaotus-, ehitus- ja pikamaavedude vajadustele. Renault Trucksi veokid on tugevad ja töökindlad. Tänu veokite väiksele kütusekulule paraneb tootlikkus ja tegevuskulud püsivad kontrolli all. Renault Trucks müüb ja teenindab veokeid müügiesinduste ja teeninduskeskuste kaudu, mida on kokku üle 1500. Renault Trucksi sõidukid projekteeritakse ja ehitatakse Prantsusmaal, kus toodetakse ka enamik komponente.

Renault Trucks kuulub Volvo Gruppi. See on üks maailma juhtivaid veokite, busside ja ehitusmasinate ning mere- ja tööstusrakenduste ajamisüsteemide tootjaid. Kontsern pakub ka terviklikke finantseerimis- ja hoolduslahendusi. Volvo Grupil on ligikaudu 100 000 töötajat, tootmisüksused 18 riigis ning grupi tooteid müüakse enam kui 190 turul. 2015. aastal oli Volvo Grupi müügimaht 33,4 miljardit eurot (313 miljardit Rootsi krooni). Volvo Grupp on börsiettevõte, mille peakontor asub Rootsis Göteborgis. Volvo aktsiad on kaubeldavad Nasdaqi Stockholmi börsil.

Arya Diesel Motors

Arya Diesel Motors asutati 2006. aastal, et esindada Renault Trucksi Iraanis. Arya Diesel Motors alustas valmissõidukite müügiga. Hiljem investeeriti Teheranist 90 km edelas asuva autotehase rajamisse. Tehases komplekteeritakse Renault’ mudeleid Kerax ja Premium. Arya Diesel Motorsi võrgustikku kuulub 30 müügiesindust, 18 teeninduskeskust ja lennuk, mille abil pakutakse tehnilist tuge kogu Iraanis.