Uudised


 

30.03.2016

RENAULT MASTER EURO 6: PRIORITEEDID ON MUGAVUS JA VÄIKSEM KÜTUSEKULU

Renault Master nüüd Euro 6 mootoriga.

Renault Master on nüüd saadaval mootoriga Euro 6, 2,8–4,5 t ja mootorivõimsusega 110–170 hj. Kaubik on säilitanud oma mitmekülgsuse. See sobib ideaalselt valdkondadesse ehitus, sõitjatevedu, pakkide saatmine ning samuti kontrollitud temperatuuriga veod ja eripakendite saatmine.

Renault Master Euro 6 heitmenõuete saavutamiseks kasutatakse sõidukis saastevastast tehnoloogiat SCR (Selective Catalytic Reduction – heitmete selektiivne katalüütiline vähendamine), mida Renault Trucks on kasutanud ja täiustanud alates 2009. aastast raskeveokite puhul. Süsteem SCR koos Adblue®-lisandi sissepritsega heitgaasi hulka vähendab tunduvalt  heitmeid. Renault Master’i 22-liitrine Adblue®-paak tagab läbisõidu kuni 12 000 km ja diislikütuse paaki segi ei aetaks, asub Adblue-lisandi paak võrreldes diislikütuse paagiga sõiduki vastasküljel.

Uus Master on saadaval 2,8–4,5 t ja 110–170 hj vahemikus, kvalifitseerub Euro 6 eeskirjade järgi kahte kategooriasse. See võimaldab nende puhul kasutada raskeid pealisehitisi, näiteks korvtõstukit. Renault Trucks võib tarnida ka tehases paigaldatud pealisehitise: veokasti, furgoonkere või kalluri.

Renault Master Euro 6 viimistlustase on muudetud isikupäraseks ja pakkumises on viis eripaketti (ehitus, kaubaveod, kontrollitud temperatuuriga veod, kasti paigaldamiseks ettenähtud variant jne). Selleks on kombineeritud seadmeid, mis on vajalikud igat liiki tegevuse jaoks, ja võimaldatud pealisehituse paigaldamiseks vajalikke operatsioone. Näiteks ehituse pakett sisaldab selliseid variante nagu veermikualune kaitse või võimalust jõuvõtuga käitatavate seadmete jaoks mootori kiirust reguleerida. Näiteks kaubavedude pakett sisaldab sellist varianti nagu uste 270° avanemist, et lihtsustada peale- ja mahalaadimise operatsioone.

Renault Trucks pakub kaubiku kasutajale ettenähtud n-ö versiooni-pakette, mis võimaldavad  kasutajal teha oma töid lihtsamalt. Näiteks pakett Vision sisaldab nähtavust parandavaid vahendeid ning pakett High comfort lisamugavusi.

Juhi mugavuse parandamiseks saab uue Renault Master’i varustada süsteemiga Media Nav 2.0, mis sisaldab 7” puutetundlikku ekraani ja digitaalraadioga audiosüsteemi, pistikupesa ja ühendust USB Bluetooth® ning vabakäe-telefonikomplekti. Süsteemi kaardimaterjali saab uuendada, luues ühenduse veebilehega. Turvalisuse suurendamiseks pakub Master ka esitulede automaatse ümberlülitamise funktsiooni (kaugtuledelt lähituledele, kui vastutulev sõiduk on jõudnud lähemale kui 600 m) ning kaamerat ja tagurdusradarit, tagamaks, et manöövrid tehakse võimalikult ohututes tingimustes.

Selleks et kütusekulu ja CO2 heitmeid veelgi vähendada ja sõiduki üldist sooritusvõimet tõhustada, on Renault Master varustatud Eco-Mode-süsteemiga. See aitab mootori pöördemomendi alandamise teel kütusekulu vähendada. Sõiduki Eco-Mode-süsteem teeb koostööd Stop&Start-süsteemiga, mis seiskab automaatselt mootori, kui sõiduk ootab valgusfoori taga. Renault Master on varustatud ka biturbotehnoloogiaga. See võimaldab kasutada kordamööda madala ja kõrge rõhuga turboülelaadimist või samal ajal arendada mootori väikestel pööretel suuremat pöördemomenti (380 Nm, 1500–3000 p/min). Lisaks paistab Renault Master silma juhiabisüsteemi poolest, mis teavitab juhti, millal on kõige sobivam hetk käiku vahetada.

Ja lõpuks – kuna Renault Trucks käsitleb hooldust oma sõidukite integreeritud koostisosana, pakub Renault Master teenuseid, mis aitavad sõidukil tema igapäevaseid funktsioone täita. Näiteks Fast & Pro spetsialiseeritud hoolduskeskused pakuvad klientidele tsoone, mis on ette nähtud ainult tarbesõidukitele. Nii saab sõidukite remondi ajal tekkivat seisakuaegu vähendada ja kulud hoolikalt kontrolli all hoida. See võimaldab Renault Master’i klientidel saada kasu kõigest, mida Renault Trucks’i asjatundlikkus suudab pakkuda. See puudutab ühtlasi tehnoloogiaid SCR ja Adblue®, mida on teistes tootegruppides juba proovitud ja katsetatud. Renault Trucks’i hoolduse kvaliteet hõlmab ka Start & Drive’i hoolduslepinguid, mis pakuvad nelja kaitsetaset koos sobivaima finantseerimise ja kindlustusega.

Renault Master kuulub Renault Trucks’i kaubavedude seeriasse, mis on turul üks suuremaid. Renault Trucks’i kaubavedude seeria alla kuuluvad sõidukimudelid Renault Maxity, Renault Trucks’i D Cab 2m, Renault Trucks’i D ja Renault Trucks’i D Wide ning D Access.