Uudised


 

13.10.2019

Optifuel Challenge 2019: Eestit esindab finaalis Kalle Puhm

Finaalis osaleb 25 kõige ökonoomsema sõidustiiliga veokijuhti

Optifuel Challenge rahvusvaheline finaal toimub 16. oktoobril Lyonis. Finaalis osaleb 25 kõige ökonoomset veokijuhti üle maailma, kelle seast parim võidab uue sadulveoki Renault T-High 480.

Optifuel Challenge on ökonoomsele sõidule pühendatud võistlus, mida on korraldatud alates 2012. aastast. Võistlus näitab ilmekalt Renault Trucksi kohustusi oma klientide ees kütusesäästu valdkonnas ja üldist sõiduk-juht-teenused lähenemist, et vähendada kütusekulu püsivalt alates esimestest kilomeetritest.

Alates 2019. aasta algusest on toimunud riiklikud osavõistlused, et välja selgitada kõige ökonoomsema sõidustiiliga veokijuht. Eestis osales kahel osavõistlusel kokku 66 veokijuhti ning võitjaks kuulutati Kalle Puhm.

Rahvusvaheline finaalvõistlus toimub kahes osas. Esmalt peavad juhid vastama teoreetilistele küsimustele, mille eesmärgiks on välja selgitada nende teadmised ratsionaalse sõidu ja kütusekulu vähendamise põhimõtetest. Seejärel tuleb neil sõita maanteel 40 minutit Renault Trucks T Optifuel veokiga, millel on 13-liitrine Euro 6 faas D mootor. Võidab see, kel õnnestub kulutada võimalikult vähe kütust, ilma et sõidu kiirus seejuures kannataks.

Kogu võistluse jooksul toetab veokijuhte üks nende ettevõtte esindaja ja üks kohaliku Renault Trucks esinduse liige. Neil kahel on tänu Optifleeti autopargi haldamise lahendusele võimalik juhi sooritust ka reaalajas jälgida.

Kõikidele osalejatele võimalikult võrdsete tingimuste tagamiseks määratakse meeskondade stardijärjekord loosi teel ja haagisega veokid kalibreeritakse. Iga juhtidegrupiga sõidab kogu teekonna kaasa ka lisasõiduk, et saaks arvesse võtta liiklustihedust ja sõitu häirida võivaid tegureid.

Veokijuht, kel õnnestub tõusta poodiumi kõrgeimale astmele, saab auhinnaks uue sadulveoki Renault T480 Optifuel.