Uudised


 

20.03.2017

OPTIFUEL CHALLENGE - ESMASKORDSELT EESTIS!

Kütusekulu vähendamine ei sõltu üksnes veokist vaid ka veokijuhist

Sel kevadel toimub neljas Optifuel Challenge – Renault Trucksi korraldatav säästliku sõidu võistlus. Kokku osaleb erinevates maailma riikides 2500 veokijuhti, kes kasutavad võistlemiseks 13-liitrise mootoriga Renault Trucks T Optifueli mudelit.

Eestis toimuvad osavõistlused juunis, kes esindab meid 2017. a sügisel osaleb rahvusvahelisel finaalvõistlusel. Parim juht on see, kes kulutab sõidule kõige vähem kütust ning ei tee seejuures järeleandmisi töö kiiruses.

Nagu varasemad Renault Trucks Optifuel Challenge’i võistlused on näidanud, ei olene kütusekulu vähendamine üksnes veokist, vaid ka veokijuhist. Sellel säästliku sõidu võistlusel on pärjatud kõige ökonoomsema sõidustiiliga juht igal teisel aastal alates 2012. Rohkem kui 2500 juhti 31 riigist istuvad võistlemiseks Renault Trucks T rooli. Kümnest Renault Trucks T480 Optifueli veokist koosnev karavan sõidab läbi Euroopa alates aprillist 2017.

Need veokid on säästlikuks sõiduks loodud uuenduste viimane sõna. Kasutataval Renault Trucks T mudelil on aerodünaamikat soosiv lisavarustus, nt katuse ja külgmised tuulesuunajad, külgvoolundid ja nende pikendused.  Sel veokil on 13-liitrine Euro 6 C mootor, ühisrelss otsesissepritsega, võimsuse piiramise režiim, ökokiirushoidik ja vabajooksusidur juhtsüsteemiga Optiroll, väljalülitatav õhukompressor, muutuva vooluga rooliajami pump ja mootori automaatne seiskamine.  Sel uue põlvkonna veokil on ka Optivisioni ennetav kiirusereguleerija, mis kasutab GPS-ühendust käigu vahetamiseks, kiirendamiseks ja sõidukiiruse valimiseks, arvestades marsruudi topograafiat. See muljet avaldav uus võimalus aitab veoettevõtjatel tulusid veelgi suurendada.

Pärast valiksõitude seeriat kohtuvad iga riigi parimad juhid mõõduvõtmiseks oma maa finaalvõistlusel. Seejärel osaleb iga riigi parim säästliku sõidustiiliga juht Optifuel Challenge’i rahvusvahelises finaalis oktoobris 2017.

Oktoober 2017: rahvusvaheline finaal

Kõigi 31 riigi parimad säästliku sõidustiiliga juhid osalevad Optifuel Challenge’i rahvusvahelises finaalis oktoobris 2017. Finaalvõistlus on jagatud kahte ossa: kõigepealt täidavad võistlejad küsimustiku, mis näitab teadmisi säästliku sõidu kohta, ja seejärel sõidavad ligikaudu 40 minutit maanteel Renault Trucks T Optifueli veokiga. Võidab juht, kel õnnestub kasutada kõige vähem kütust, kaotamata seejuures töökiirust.

Osalevad 31 riiki:

Alžeeria, Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Iisrael, Itaalia, Leedu, Luksemburg, Läti, Madalmaad, Maroko, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rumeenia, Saksamaa, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Tšehhi Vabariik, Tšiili, Tuneesia, Ukraina, Ungari, Ühendkuningriik.

Renault Trucks

Toetudes enam kui sajandipikkusele prantsuse veokite ehitamise oskusteabele, tarnib Renault Trucks transpordiala professionaalidele laias valikus teenuseid ja sõidukeid (2,8 kuni 120 t), mis vastavad kohalikele ja piirkondlikele jaotus-, ehitus- ja pikamaavedude vajadustele. Renault Trucksi veokid on tugevad ja töökindlad, ning tänu väikesele kütusekulule võib nendega saavutada parema tootlikkuse ja hoida tegevuskulud kontrolli all. Renault Trucks müüb ja teenindab veokeid müügiesinduste ja teeninduskeskuste kaudu, mida on kokku üle 1 500. Renault Trucksi sõidukid projekteeritakse ja ehitatakse Prantsusmaal, kus toimub ka enamiku komponentide tootmine.

Renault Trucks kuulub Volvo kontserni, mis on üks maailma juhtivatest veokite, busside ja ehitusmasinate ning mere- ja tööstusrakenduste ajamisüsteemide tootjatest. Kontsern pakub ka terviklikke finantseerimis- ja hoolduslahendusi. Volvo Groupil on ligikaudu 95 000 töötajat, tootmisüksused 18 riigis ning grupi tooteid turustatakse enam kui 190 turul. 2016. aastal oli Volvo Groupi netomüügimaht 31,9 miljardit eurot (302 miljardit Rootsi krooni). Volvo Group on börsiettevõte, mille peakontor asub Rootsis Göteborgis. Volvo aktsiad on kaubeldavad Nasdaqi Stockholmi börsil.

(Undefined constant : MOBILE_A_VOIR_AUSSI)