Uudised


 

01.09.2017

OPTIFUEL CHALLENGE 2017 FINALIST ON SELGUNUD!

EESTI OPTIFUEL CHALLENGE VÕISTLUSE VÕITIS ASPAR-TRANS OÜ JUHT AARE MÜIL.

Optifuel Challenge Eesti võistluse võitis ettevõtja ja veokijuht Aare Müil (Aspar-Trans OÜ). Järgmiseks võistluse sammuks globaalne finaal Hispaanias, mille peaauhind Renault Trucks T-Seeria veok ja 6000 eurot!

Renault Trucks on võistlust Optifuel Challenge korraldanud juba 2012. aastast, Eestisse jõudis võistlus esmakordselt sel aastal. Juunis toimunud Eesti osavõistlusel said kõik professionaalsed veokijuhid võimaluse tutvuda Renault T seeria veokiga ja samas panna end proovile võistlusel, mille eesmärgiks minimaalne kütusekulu ja optimaalne transpordiaeg.

Võistluse staabiks oli Renault Trucks maaletooja Volvo Estonia OÜ peakontor Kurekivi tee 10, Lehmja. Ettevõtte kõik neli esindust Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis pakuvad lisaks Renault raskeveokite ja Master müügile ka remonti, hooldust ja originaalvaruosi. Kokku osales 2017 aasta võistlusel pea 60 võistlejat.

OPTIFUEL CHALLENGE 2017

Kahel juunikuu nädalal toimunud võistlusel läbisid 58 osalejat Optifuel Challenge eriveokiga üle 1600 kilomeetri ja kõikide tulemuste kütusekulu keskmiseks tulemuseks saavutati 25,66 liitrit sajale, suurima kütusekulu tulemus sealhulgas 31,96 l/100 km ja väikseim 21,96 l/100 km. Tõsi, suurima kütusekulu saavutas juht, kesl läbis võistlusraja kõige kiirema ajaga.

Võistlusveokiks oli Renault T-seeria veok. „Uus Renault T-seeria tuli turule 2013. aastal ja sai koheselt 2014. aastal „International Truck of the Year“ tiitli.  „Renault Trucks slogan on „Veok peab kasumit teenima“, aga ilma teadliku veokijuhita roolis ei ole võimalik ka veokit kasumit teenima panna. Just seetõttu oleme tänulikud kõikidele võistlejatele, kes tulid ja näitasid, kuidas ka esmakordselt Renault veoki rooli istudes on võimalik saavutada suurepärane kütusekulu tase. Kui veel põhjalik veoki kasutamise koolitus läbi teha, oleks tulemused kindlasti veelgi paremad“.

Volvo Estonia on alates 2014. aastast Renault Trucks ametlik esindaja ja see tähendas, et Renault klientide jaoks muutus ametliku esinduse müügivõrk märgatavalt suuremaks ja teenus kvaliteetsemaks,“ kommenteerib Renault Trucks Eesti käekäiku Ringo Kristelstein, Renault Trucks Eesti müügijuht.

EESTI ESIKOHT TEADLIKULE JUHILE

Optifuel Challenge 2017 aasta Eesti osavõistluse finaali auhinnaks on lisaks meenetele ka osalus Hispaanias toimuvas finaalis. Selle koha teenis auga välja Aare Müil ettevõttest Aspar-Trans OÜ ja tulemuseks 21,96 l/100 km ja ajaks 23:58. Tulemus tähendas kindlat esikohta ja 0,69 liitrist vahet teise ning 0,77 liitrist vahet kolmanda kohaga. „Eks see uskumatu on, et sama veokiga võib tulemuse vahe olla 10 liitrit 100 kilomeetrile. Tahan vaid loota, et viimaseks jäänud juht oli sel hetkel alamotiveeritud,“ kommenteerib võitu Aare Müil, kes igapäevaselt nii Aspar-Transi juht kui ka veokijuht. „Omanikuna jälgin igapäevaselt kütusekulu näitajaid, kolleege asendades panen end alati proovile – kuidas ja kas saab veel ökonoomsemalt. Samas on muidugi tähelepanu all ka aeg ja liiklusohutus,“ lisab Müil. Võidutulemuse peale tegi võistlusveokiga tiiru ka Volvo Estonia veokijuhtide koolitaja Koit Kolganurm „eks sain veidi tulemuse madalaks, aga minu kasuks räägib ka see, et tean veokit paremini.“

OPTIFUEL CHALLENGE 2017 FINAAL HISPAANIAS

Optifuel Challenge 2017 Eesti parimat Aare Müili ootab oktoobris ees reis Hispaaniasse, kus panused suuremad kui kunagi varem. Nimelt on Optifuel Challenge 2017 võistluse peaauhinnaks T-seeria Renault Trucks veok ja lisaks 6000 euro väärtuses kinkekaarte ametlikus esinduses kasutamiseks. Konkurentideks vaid 29 parimat teistest riikidest.

„Võistluse auhind peab motiveerima – ja Optifuel Challenge 2017 võistluse peaauhinnaks olev veok ja raha seda kindlasti ka teevad,“ kommenteerib Kristelstein.

„Hea tulemuse eelduseks on korralik ettevalmistus

OPTIFUEL CHALLENGE GLOBAALNE FINAAL HISPAANIAS

  • AEG: 17-19. oktoober 2017
  • KOHT: Hispaania
  • OSALEMINE: Eestit esindab Eesti ökonoomseim juht, kes selgitatakse välja juuni osavõistlusel
  • PEAAUHIND: ettevõttele uus sadulveok Renault T 480 Optifuel ja juhile 6000 eurot.

Küsimused ja lisainformatsioon info.ee@renault-trucks.com või meie kontaktisikutelt:

Lugege lähemalt seotud uudistest: