Uudised


 

30.01.2017

ALŽEERIAS UUS RENAULT TRUCKS KOOSTETEHAS

Renault Trucks on suurim Alžeerias tegutsev Euroopa veokitootja

Renault Trucks kui suurim Alžeerias tegutsev Euroopa veokitootja, kelle turuosa on Euroopa 16-tonniste veokite turul peaaegu 40%, hakkas Alžeerias Meftahis äsja ehitama SOPROVI montaažitehast. Alžeeria uute eeskirjade järgimiseks monteeritakse C- ja K-seeria veokid selle turu jaoks nüüd kohapeal.

Renault Trucksil ja Alžeerial on tugevad ja pikaajalised sidemed. 1958. aastal hakkas Berliet ehitama oma GLR Trucksi Rouibas ja pärast seda ei ole Berliet Trucks ega seejärel ka Renault Trucks Alžeeriast kunagi lahkunud. Renault Trucks on oma 40% turuosaga nüüd 16-tonniste veokite turul esikohal. Renault Trucks Algerias ja selle võrgustikus töötab ligi 600 inimest.

Alžeeria uute eeskirjade järgimiseks monteeritakse selle turu jaoks toodetavad veokid nüüd kohapeal. Renault Trucks ja BSF Soukari kontsern allkirjastasid selleks 2016. a augustis aktsionäride ühisettevõtte loomise lepingu ja uue tehase ehitus algas 2017. a jaanuaris.

SOPROVI tehast ehitatakse Blida provintsis Meftahis, kus see võtab enda alla üle 24 000 m² maa-ala. Ehitus on kavandatud kahes etapis nii, et 2018. aastal on kavas monteerida 1000 sõidukit ja 2019. aastal 2000 sõidukit. Tootmisvõimsust saab olenevalt turunõudlusest korrigeerida. Tehas loob ligi 500 uut töökohta, sealhulgas 200 otsest töökohta, ja see on eelkõige spetsialiseerunud Renault Trucksi C- ja K-seeria veokite montaažile.

See Alžeeria tootmistehas vastab Renault Trucksi pühendumisele Alžeeria turule ja Renault Trucks kavatseb anda oma pikaajalise panuse riigi majanduslikuks ja sotsiaalseks arenguks.