Iseloomustused


 

18.11.2019

Renault Trucks K - Leedu - Vilniaus Regiono Keliai

Vilniuse piirkonna teehooldusfirma vastutab lumekoristuse ja teede soolatamise eest, et tagada liiklusohutus. Ettevõtte masinaosakonna juhataja Saulius Batvinksas räägib lumesahkadega varustatud Renault Trucks K-de eelistest.

  • VILNIAUS REGIONO KELIAI

    1990:asutamine.

    300: töötajat.

    32: veokit, sh 1 Renault Trucks K ja 8 Renault Keraxit.

    2000 KM: kattega teedevõrgustiku pikkus, mida hooldatakse.

Miks valisite Renault Trucks K mudeli?

Saulius Batvinskas — Panime kirja, millised meie vajadused on ja hange näitas, et Renault Trucks K vastas meie ootustele. See sobib meie spetsiifikaga. Meile oli oluline muidugi mõistlik kütusekulu, aga ka robustsus, mida ei ohustaks temperatuurikõikumised ega korrosioon.

Mis on selle peamised eelised?

S.B — Mootori võimsus ja suurepärane pidurisüsteem. Sel mudelil on täielikult kaitstud trummelpidurid. Need on väga kasulikud ja eriti tõhusad, kui tuleb suviti karjääris või talvel teedel-tänavatel tööd teha. Samuti on olemas aeglase kiiruse funktsioon. See on lausa asendamatu talvel teid soolatades, sest seda ei tehta kunagi täiskiirusel sõites.

5% Kokkuhoidu Renault Trucks K kütusekulult võrreldes masinapargi teiste veokitega.

Kas veoki kütusekulu näitajad on plussiks?

S.B — Üldiselt on meie masinate kütusekulu suur, sest nende koormus on suur. Renault Trucks K tarbib 5% vähem kütust kui meie teised veokid. Paaki mahub ca 350 liitrit, mis tähendab, et saame töötada järjest 500 kuni 600 km.

Millistes tingimustes teie veokid töötavad?

S.B — Tehnilises kirjelduses oli see välja toodud: veokid peavad olema töökorras nii – 40 ° kui ka + 40 ° C juures. Sel talvel ei olnud meie Renault Trucksi veokitel kordagi probleeme käivitumisega, kuigi talv oli raske ja külma oli – 30 ° C. Renault Trucks K kasuks räägib ka terasest kaitseraud ja tõsiasi, et kõik olulised komponendid on hästi kaitstud.

Milline varustus juhte nende töös aitab?

S.B — Tagavaatepeegli kuju tagab laia vaatevälja ja küljepeeglid on lume ja pritsmete eest hästi kaitstud.
Rattad on toodud rohkem veoki alla, nii et need ei tekita kõrvalsuunas palju pritsmeid. Kabiini mugavuse koha pealt on Renault Trucks kõigele mõelnud. Soojendatud istmed, mille kõrgust ja seljatoe asendit saab muuta. Meie juhid kiidavad kabiini avarust. See on eriti tänuväärne, kui juhil tuleb töö tegemiseks ka tööriistu kaasas kanda.

ARVAMUS

Ricardas Kasperavicius, Renault Trucks K juht.

See, millist tööd 36-aastane Ricardas Kasperavicius teeb, sõltub suuresti ilmast. Lumekoristus ja teede soolatamine, töötamine öösel või tipptunnil – hooldada tuleb ühte peamist maanteed, mis viib ajaloolisest Trakai linnast Vilniusesse ja mille pikkus on 30 km. Ta tuli ettevõttesse tööle 15 aastat tagasi ja ütleb: „Renault Trucks K roolis istuda on tõeline nauding, kõik on vaikne ja ei ole mingit vibratsiooni.“. Eelmisel talvel oli Leedus väga külm, lund oli palju. Ricardas leiab, et Renault Trucks K sobib ideaalselt sellise tee ja selle vahemaa jaoks, mida temal läbida tuleb.
„Peale võib laadida umbes 11 tonni soola või liiva, seda on rohkem kui teiste masinatega võimalik,“ räägib ta. Madal kütusekulu on Renault Trucks K teine peamine eelis. Täpseid arve teadmata näeb Ricardas sageli, et pärast töö tegemist on kütust veel rohkem kui poole paagi jagu. Veok sobib eriti hästi linnatänavatele ja sellele saab paigaldada kaks lumesahka.
„Tänu neile masinatele saame teha rohkem ja töötada kiiremini. See töö, mille ma praegu üksi ära teen, oleks varem eeldanud kahe masina kasutamist,“ rõhutab Ricardas. Kuid kiirusega peab sammu pidama ka ohutus, eriti veel karmides ilmastikuoludes. Juht peab nii ees kui ka külgedel asuvate sahkade kasutamisel väga tähelepanelik olema. Palju tuleb teha samaaegselt – jälgida teed, vaadata, et lumi saaks korralikult koristatud ja soolatamine oleks tõhus. See eeldab tohutut keskendumist. „Tuleb olla väga tähelepanelik. Kogu töö käib tahavaatepeeglite abil,“ selgitab juht. Trakai on põllumajanduslik piirkond ja seal on palju metsa, seepärast töötab Ricardas mõnikord väga ebatasasel pinnal, kus on oht kinni jääda. Differentsiaali lukustamisest on palju abi. „Põllu peal sõites hakkavad tagumised rattad ringi käima, libisema. Aga lukustamine teeb töötegemise lihtsamaks. Tänu lukustussüsteemile saab teine telg asja kontrolli alla ja veok palju kergemini liikuma,“ räägib Ricardas.

"Renault Trucks K-ga saame muretult tööle pühenduda."

Saulius Batvinskas